Predsezónne testovanie na nový koronavírus v klube Vlci Žilina neskončilo dobre. Jeden z hráčov mal test na COVID-19 pozitívny.

Hokejový klub Vlci Žilina oznámil na oficiálnej stránke prostredníctvom sociálnej siete, že jeden z účastníkov druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku mal potvrdené ochorenie koronavírusu na základe preventívneho testovania, ktorého sa zúčastnili všetci členovia klubu.

Facebooková stránka tohto družstva obsahuje informácie o tom, že preventívne testovanie na COVID-19 ukázalo pozitívny výsledok na toto ochorenie u jedného hráča. Ide pritom o priebeh ochorenia bez akýchkoľvek príznakov. Napriek tomu je však na základe opatrení odporúčaných Úradom verejného zdravotníctva SR celý žilinský tím v karanténe. Nie len hráči, ale aj tréneri a nehráčski členovia majú nariadené povinne ostať doma a pravidelne sa nechať testovať každých 5-12 dní.

Vďaka tomu, že sa už v rámci preventívneho testovania podarilo zachytiť ochorenie, nákaza sa nebude šíriť nebezpečnou rýchlosťou. Klub a všetci jeho členovia budú aj naďalej postupovať podľa nariadení vlády.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu