Bruins má prvé kolo play off isté. Skupinu zdieľa s Washingtonom Capitals a Tampou Bay Lightning.

Bostonským „medveďom“ sa v prvom stretnutí po prestávke NHL nedarilo. S Halákom v bráne prehrali proti Philadelphii 1:4.

Tréner Bruins, Bruce Cassidy, ho za prehru neviní. Uznáva však, že v tak náročnom stretnutí by sa extra zákroky od brankára hodili. Všetky nevychytané strely boli podľa neho príliš dobré. Druhému gólu by mohol zabrániť, ak by jeho výhľad nebol zakrytý. Celkovo tento slovenský reprezentant v zápase predviedol 25 zákrokov s úspešnosťou 86,2 percenta.

Rozhodujúce góly Philadelphie prišli v 2. tretine. Skórovať sa podarilo najprv Michaelovi Rafflovi a neskôr Nateovi Thompsonovi. Náskok „letcov“ sa podarilo znížiť Chrisovi Wagnerovi, ktorý medveďom prinavrátil nádej na výhru. Tá však trvala len 8 sekúnd,
po ktorých Philipe Myers využil chybu Zdena Cháru a Philadelphii vrátil dvojgólový náskok. O víťazovi definitívne rozhodol gól Scotta Laughtona v 45.minúte zápasu.

Na vlastnú otázku, či od brankára tím očakáva viac extra zákrokov, si Cassidy odpovedal kladne. Góly, ktoré nevychytal však nepovažuje za jednoduché. V situácii, kedy tím potrebuje dobehnúť góly súpera, sa musí sústrediť na útok a spoľahnúť sa na schopnosti hráča v bráne.

Halák je zámorskými médiami prezentovaný ako 1B bostonských brankárov. Fínsky reprezentant Tuuka Rask je v bostone áčkova jednotka. Do posledného zápasu však
pre chorobu nenastúpil. Chýbal aj na predošlých tréningoch. Tréner Bostonu verí, že na ľad nastúpi už v stredu, kedy si Boston zahrá proti Tampe Bay. Podľa trénerových slov sa Raskov stav zlepšil a zúčastní sa aj pondelkového tréningu. Označil ho za veľmi podstatnú súčasť bostonského tímu.

Prvé kolo play off má už Boston isté. V skupine je ďalej s tímom Washingtonu a Tampy. Tieto dva tímy sa stretnú v pondelkovom zápase.

Zdroj foto: facebook.com