Hokejový svet smúti. Po správe o smrti Buchtelu sa športová verejnosť spojila a vyjadrila podporu hokejistovej rodine a najbližším.

Český hokejový hráč, Ondřej Buchtela zomrel po krátkej a intenzívnej chorobe. Rakovinu srdca znášal tento talentovaný hokejista veľmi ťažko a napokon jej ako 20 ročný podľahol. Túto správu podali verejnosti české médiá. Okrem toho o úmrtí svojho hráča informoval na sociálnych sieťach aj český národný tím prostredníctvom svojho oficiálneho účtu.

Priateľka Buchtelu uviedla na svojom instagramovom účte dojímavý odkaz: „Nebojte sa o neho, povstane na večnosti.“ Ondřej Buchtela sa zúčastnil všetkých mládežníckych reprezentácií v krajine, a takisto aj na svetovom šampionáte pre hokejistov do 18 rokov. Len nedávno Českom obletela správa o jeho ochorení spojenom so zhubným nádorom na srdci, ktorý metastázoval.  

Celá verejnosť sa snažila hokejistu a jeho rodinu podporovať. Do podpory sa zapojili aj známi hokejisti Libor Hudáček, Marek Hovorka či Juraj Valach. Na takýto postoj svojho okolia zareagoval chorý hokejista tým, že by si rád splnil sny, ktoré mal naplánované do budúcnosti, pokiaľ má na to čas a energiu.

Úprimnú sústrasť vyjadril rodine a známym hokejistu aj celý český hokejový zväz. Prezident zväzu uviedol: „Život je občas nesmierne krutý. Vážna choroba, ktoré u Ondreja prepukla, vyvolala obrovskú vlnu hokejovej solidarity a z ohlasov, ktoré sme dostali viem, že všetci na neho budeme spomínať len v najlepšom. V mene českého hokeja chcem vyjadriť úprimnú sústrasť jeho rodine, najbližším a kamarátom.“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu