Nové mužstvo mu nie je cudzie. Medzi hráčmi má nielen dlhoročných známych, ale aj rodinu.

Najnovším členom FC Spartak Trnava je karvinský stredopoliar Martin Bukata. Ten sa
na Slovensko vrátil po viac než štyroch rokoch.

V rozhovore s médiami vyjadril svoju radosť z návratu domov. Tím Trnavy ho presvedčil svojím veľkým záujmom, za čo je Bukata veľmi vďačný. Verí, že bude pre Spartak prínosom a do novej spolupráce chce dať maximum. Za najdôležitejšie pritom považuje dosiahnutie spoločných cieľov nového klubu a naplnenie očakávaní fanúšikov.

Družstvo Spartaka mu nie je úplne cudzie. Niektorých hráčov už totiž dlhšie pozná. Medzi nich patrí Erik Pačinda, Ján Vlasko a Dobrivoj Rusov. S posledným z uvedených je dokonca v rodinnom vzťahu a už ako pätnásťroční spolu hrali v národnom družstve. Bukata tiež médiám prezradil, že Rusov s manželkou sú krstnými rodičmi jeho syna. S Pačindom
sa zoznámil počas pôsobenia v Košiciach a s Vlaskom sa stretol v Poľsku. So všetkými tromi hráčmi má Bukata dobrý vzťah a je rád, že odteraz budú spoluhráčmi.

Podľa slov športového riaditeľa Spartaka, Andreja Kostolanského, ich Bukata zaujal už
pred dlhším časom a je rád, že tohto šikovného hráča nakoniec do tímu dostali. Dosiahnuť to vraj nebolo vôbec jednoduché a klub sa o jeho členstvo snažil už rok. Kostolanský Bukatu zhodnotil ako veľmi agilného stredového hráča s pomerne slušným akčným rádiusom, s ktorým sa hodí na pozíciu „osmičky“. Vôbec nepochybuje o tom, že bude
pre tím veľkým prínosom. Spartak nebol jediným klubom, ktorý sa o Bukatu zaujímal, preto je radosť z tohto úspechu ešte väčšia.

Minulá sezóna priniesla Spartaku štvrtú pozíciu vo Fortuna lige. Zápas o postup
do Európskej ligy sa preň skončil prehrou 0:2 proti Ružomberku. Nový ročník najvyššej súťaže odštartuje už 8. augusta v Michalovciach.

Zdroj foto: instagram.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu