Víťazom druhej ligy, ktorá súperí v baráži, je klub FK Dubnica, nitriansky klub bojuje o miesto v rámci najvyššej slovenskej súťaže na poslednej priečke rebríčka.

Dňa 14. júla sa v Dubnici nad Váhom stretli futbalové kluby FK Dubnica s FC Nitra, kde zápas skončil nerozhodne 0:0. Tento zápas bol ich prvým stretnutím v rámci vylučovania o účasť vo Fortuna lige.

Odveta sa uskutoční 17. júla, v piatok o 20.00 v meste Nitra. Dubnica je pritom pri vylučovacích súbojoch na víťaznom mieste druhej ligy a Nitra, naopak, na konci rebríčka tímov tejto slovenskej súťaže.

V prvom zápase o baráž Fortuna ligy medzi FK Dubnica nad Váhom a FC Nitra rozhodovali: Smolák – Hrmo, ŽK: Jakúbek – Faško. Štadión obsadilo 2456 fanúšikov týchto dvoch futbalových klubov.

Za jednotlivé kluby hrali:

Dubnica: Digaňa – Janček, Štefánek, Švec, Václav – Pleva – Čurik (76. Janco), Jakúbek, Bilovský (70. Levai), Dávidík – Kuzma

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Njemčaninov, Magda – De Jesus Nascimento (90. Hambálek) Kóša – Fabiš (46. Šefčík), Faško, Chobot (83. Vrábel) – Ristovski

Diváci jasali hneď na začiatku zápasu v prvých minútach, kedy mala Nitra obrovskú šancu na skórovanie. Ristovski v šestnástke strelil loptu krížom medzi tri žrde, ale súperov brankár Digaňa ju spracoval a nitrianski obrancovia ju tesne pred bránkovou čiarou prevzali.

Nitra hrala kvôli tomu od začiatku veľmi opatrne ale obozretnosť sme zaznamenali aj na strane dubnického tímu. Obe družstvá si chceli udržať nulový stav. Dávidík z družstva FK Dubnica nad Váhom spôsobil v hľadisku veľké vzrušenie, kedy centroval do šestnástky, avšak defenzíva Nitry sa postarala o zakončenie Čurika. Prvý polčas bol zakončený strelou Faška spoza šestnástky, na čo reagoval Bilovský z Dubnice a loptu prudko odrazil priamo pripravenému Šípošovi. Finále prvého dejstva sa Bilovský snažil ešte raz o podobný útok, avšak jeho individuálna hra neskončila pre Dubnicu úspešne.

Druhý polčas sa po výmene strán začal opäť individuálnou strelou zo strategicky vhodnej pozície, avšak bez výsledku. Hráči oboch klubov pokračovali v nastolenej obozretnej hry z prvého polčasu. Akciu priniesla až 72. minúta, kedy mal Ristovski obrovskú šancu proti Digaňovi, pretože sa ocitol pred bránkou sám, avšak jeho strela z nesprávneho uhla neskončila v bránke súperov.

Príležitosť sa vyskytla aj na strane Dubnice, a to len o pár minút na to. Svoj protiútok ale nedotiahli do konca, a tak Šípoš nebol ohrozený. Dubnická strana pokračovala v akcii, keď sa im vyskytla možnosť využiť prázdne miesto pred bránkou. Janco, ktorého tréner povolal zo striedačky, dorážal štyri minúty pred koncom zápasu, avšak túto strelu spracoval Šípoš, a tak zápas skončil bezgólovo.

Ružomberok postupuje do finále vylučovacích zápasov o Európsku ligu po výhre nad Michalovcami 1:0

MFK Ružomberok zdolali Michalovce 1:0, a tak postúpili do finále baráže o účasť v lige UEFA. Finálny zápas sa odohrá medzi klubom Michalovce a jedným z dvojice Spartak Trnava a AS Trenčín.

Postup Ružomberku pod vedení Jána Haspru zabezpečila strela obrancu Filipa Twardzika z Českej republiky. O gól sa tak postaral 8 minút pred koncom stretnutia. Finále baráže prebehne v piatok, 17. júla o 18:00 hod na domovskom ihrisku jedného z družstiev Trnava – Trenčín.

Stretnutie medzi MFK Ružomberok a MFK Zemplín Michalovce skončilo gólom v michalovskej bránke v 82. minúte zápasu.

Rozhodovanie mali na starosti: Kráľovič – P. Kováč, Štrba a v hľadisku kluby povzbudzovalo 1045 divákov.

Zostavy jednotlivých družstiev sú nasledovné:

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Twardzik – Ďungel (84. Mrva), Brenkus (77. Madleňák), Múdry, Takáč (87. Zsigmund), Mojžiš – Gerec, Regáli

Michalovce: Kira – Kvocera, Kolesár, Grič, Vojtko – Neofytidis – Popovits (74. Hovhannisjan), Begala, Žofčák, Mendez – Diarra

Prvý polčas hral v prospech aktívnejších Ružomberčanov, avšak nezaháľali ani hráči zo Zemplína. 1é. Minúta patrila Brenkusovi, ktorý strieľal z rohu smerom k Mojžišovi, avšak Kira loptu prevzal. Nasledovali minúty bez väčšej akcie napriek tomu, že hráči z Ružomberku trávili veľa času pred bránou súperov. Tá ale hrali veľmi pozorne a prezieravo. Koncom prvého polčasu hostia zaútočili v kombinácii Žofčák – Macík. Domáci takisto chceli využiť prvý polčas na útok a strelu Gereca spracoval Kira.

Zmena strán priniesla ešte väčšiu akciu, kedy Ružomberok dostal súperov na lopatky. 54. minúta mala veľký význam pri spolupráci Takáča v prevedení rohového kopu a kapitána Masla, ktorý loptu spracoval hlavičkou. Napriek krásnemu zákroku ho opäť prekazil Kira. V 8. minúte kľučkoval Regáli smerom na Kolesára, ktorý ho fauloval. Penalta nariadená Twardzikovi, skončila premenená, a následne mal šancu Regáli, ktorú ale zmaril akčný Kira. Záver zápasu sa snažili Michalovce ešte využiť, avšak Ružomberok si víťazné miesto ustrážil.

Finále baráže sa bude konať medzi Trnavou a Ružomberkom

Spartak Trnava zvíťazil v semifinálovom zápase o účasť v lige UEFA nad AS Trenčín s výsledkom 3:0. Trnava sa stretne vo finálnom barážovom zápase v piatok, 17. júla o 18:00 s klubom MFK Ružomberok, ktorý na domácom ihrisku zdolal klub Zemplín Michalovce 1:0.

Finálny zápas sa bude hrať na Štadióne Antona Malatinského v Trnave, pretože v rebríčku skončil vyššie ako Ružomberok.

Semifinálový zápas medzi Spartakom Trnava a AS Trenčín skončil výsledkom 3:0.

Zostava jednotlivých družstiev je nasledovná:

Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Izuchukwu, Moenza – Tzandaris, Benovič – Saymon, Gamboš, Vukojevič, Yao – Bamidele Isa

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kapuadi, Križan, Ligeon – Roguljič, El Mahdioui, Kadák – Bukari, Čatakovič, van Kessel