MEVZA Cup mužov: Víťazný vstup Myjavy, Nitra aj Košice na úvod s prehrou

Publikované 29.09.2017 21:46
Image MEVZA Cup mužov: Víťazný vstup Myjavy, Nitra aj Košice na úvod s prehrou

BRATISLAVA - Volejbalisti TJ Spartak Myjava uspeli vo svojom úvodnom vystúpení v základnej časti MEVZA Cupu 2017/2018, v piatok na domácej palubovke zvíťazili 3:0 (24, 12, 23) nad tímom maďarského Vegyész RC Kazincbarcika. V nedeľu si domáci Myjavčania od 18.00 h zmerajú sily s mužstvom obhajcu prvenstva, slovinským ACH Volley Ľubľana.

V piatok sa v úvodných zápasoch tohto ročníka nedarilo zostávajúcim dvom zástupcom SR. Úradujúci národný šampión VKP Bystrina SPU Nitra na turnaji v slovinskom Kranji po vyrovnanom priebehu prehral 0:3 (-24, -23, -22) s rakúskym SK Posojilnica Aich/Dob. V súťaži debutujúci tím VK KDS Šport Košice na turnaji v rakúskom Zwettli nestačil na mužstvo slovinského klubu Calcit Volley Kamnik, podľahol mu 0:3 (-14, -19, -21). Počas víkendu Nitra nastúpi proti domácemu OK Triglav Kranj a chorvátskemu HAOK Mladost Záhreb, Košice čakajú súboje s rakúskym klubom Union Raiffeisen Waldviertel a chorvátskym OK Mladost Ribola Kaštela.

MEVZA Cup je súťaž pre kluby z krajín Stredoeurópskej volejbalovej oblastnej asociácie (MEVZA) a je nástupcom niekdajšej tradičnej Stredoeurópskej ligy; participujú tímy z Rakúska, Chorvátska, Česka, Maďarska, Slovenska a Slovinska. V mužskej edícii súťaže účinkuje jedenásť klubov, v ženskej desať. Obhajcami titulu sú muži slovinského ACH Volley Ľubľana a ženy maďarského Linamar-Békéscsabai RSE. Medzi ženami Slovensko zastúpia VK Slávia EU Bratislava a Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava. Systém je identický pre volejbalistov aj volejbalistky. Základnú časť odohrajú systémom každý s každým, družstvá si budú merať sily na turnajoch. MEVZA Cup vyvrcholí turnajmi Final Four za účasti štyroch najlepších družstiev tabuľkových poradí, pravdepodobne v marci 2018.

MEVZA Cup volejbalistov 2017/2018 - základná časť - piatok:

MYJAVA
TJ Spartak Myjava (SR) - Vegyész RC Kazincbarcika (Maď.) 3:0 (24, 12, 23)

KRANJ / Slovin.
SK Posojilnica Aich/Dob (Rak.) - VKP Bystrina SPU Nitra (SR) 3:0 (24, 23, 22)

ZWETTL / Rak.
Calcit Volley Kamnik (Slovin.) - VK KDS Šport Košice (SR) 3:0 (14, 19, 21)

Text: SITA   Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.