Slovenky si po dráme vezú výhru z Čiernej Hory

Publikované 10.02.2018 22:29
Image Slovenky si po dráme vezú výhru z Čiernej Hory

PODGORICA - Basketbalistky Slovenska zvíťazili v Podgorici nad hráčkami Čiernej Hory 73:72 v sobotňajšom stretnutí A-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2019 do Srbska a Lotyšska. O triumfe zvereniek Petra Kováčika rozhodla 5 sekúnd pred koncom trojkou kapitánka Sabína Oroszová. Slovensko je v tabuľke "áčka" na treťom mieste o skóre za Čiernou Horou a Bosnou a Hercegovinou. Práve tá bude najbližším súperom SR - v stredu od 18.00 h v Ružomberku.

Domáce začali aktívnejšie a po prvej štvrtine viedli o 12 bodov. Potom však zabrala slovenská obrana a v druhej 10-minútovke dovolila Čiernohorkám nastrieľať iba šesť bodov. Naopak, skvelou sériou 18 bodov otočili Kováčikove zverenky stav na 35:29. V druhom polčase sa domácim podarilo vyrovnať. Štvrtá štvrtina priniesla drámu. Dve a pol minúty pred koncom Slovenky viedli o 5 bodov, Čiernohorky však dvoma premenenými trestnými hodmi vyrovnali a minútu pred záverečnou sirénou viedli o dva body. O triumfe hostiek päť sekúnd pred koncom rozhodla trojkou Sabína Oroszová.

Výsledok - A-skupina - sobota:
Čierna Hora - Slovensko 72:73 (29:17, 6:21, 18:15, 19:20)
Najviac bodov Čiernej Hory: Jovanovičová 24 (4 trojky), Dubijevičová 19, G. Johnsonová 12 (17 doskokov)
Zostava a body SR: T. Páleníková 13, Hruščáková 11 (10 doskokov), Bálintová 10, Oroszová 7, Mištinová 4 (Felixová 19 /3 trojky/, Slamová 5, Kováčiková 4, Palušná a Remenárová po 0)
TH: 22/14 - 7/6, fauly: 15 - 22, trojky: 10 - 7, rozhodovali: Cici, Hoxhaj (obaja Alb.) a Pavlov (Maced.), 350 divákov

Hlas: (zdroj: web SBA):
Peter Kováčik (tréner SR): "Moje prvé pocity sú, že som veľmi šťastný. Dokázali sme zvládnuť úžasne dôležitý zápas tejto kvalifikácie. Myslím si, že sme mnohých ľudí na Slovensku týmto výsledkom prekvapili."

Bosna a Hercegovina - Island 97:67 (22:22, 18:14, 32:14, 25:17)