Zdeno Chára sa stal druhým najstarším obrancom skórujúcim v play-off

Chárov historický gól prispel k vyrovnaniu série, ďalší favorit na okraji priepasti

Zdeno Chára pomohol jedným gólom k výhre Bostonu 6:4 na ľade Toronta vo štvrtom zápase série 1. kola play off NHL.
      Presný zásah kapitána Bruins zo 46. minúty, ktorým zvýšil vedenie hostí na 5:2, sa napokon ukázal byť víťazný. Boston tak vyrovnal stav štvrťfinálovej série Východnej konferencie na 2:2. Piaty zápas je na programe v noci na sobotu o 1.00 SELČ na ľade "medveďov".
      Pre Cháru to bol prvý bod v tohtoročných vyraďovacích bojoch a celkovo 17. gól v kariére v play off. V stretnutí odohral 24:12 min., jeho jediná strela bola gólová, nazbieral aj tri plusové body, zblokoval štyri strely a rozdal päť "hitov". "Mali sme dobrý náskok a hrali sme dobre, ale oni potom zvýšili agresivitu a forčeking. Zatlačili nás a predviedli pekné akcie. Musíme si na videu rozobrať niektoré veci a zlepšiť sa, ale celkovo sme v tomto zápase bránili dobre," povedal Chára pre nhl.com. Vo veku 42 rokov a 30 dní sa stal druhým najstarším obrancom, ktorý skóroval v bojoch o Stanleyho pohár. Najstarší je Chris Chelios, ktorý sa v drese Detroitu Red Wings zapísal v roku 2007 do streleckej listiny vo veku 45 rokov a 86 dní. Dva góly Bruins strelil český útočník David Pastrňák, ktorý mal v prvých troch dueloch série na konte len jednu asistenciu. "Keď kanonier neskóruje, tak začína byť nervózny. Je skvelé, že dal dva góly, nabije ho to energiou," povedal tréner Bruce Cassidy. V bránke Bruins dostal pred Jaroslavom Halákom opäť prednosť Tuukka Rask, ktorý zlikvidoval 38 striel. Dvakrát ho prekonal Auston Matthews.
      Rovnaký je stav aj vo štvrťfinálovej sérii Západnej konferencie medzi Dallasom a Nashvillom. Stars v noci na štvrtok v štvrtom súboji zdolali doma súpera hladko 5:1. Dvomi gólmi, jeho prvými v play off, sa blysol 22-ročný fínsky útočník Stars Roope Hintz. V bránke žiaril Ben Bishop, ktorý pustil za chrbát len jednu z 35 striel. Dallas v úvodnej dvadsaťminútovke využil tri presilovky a viedol 4:0. "Nebolo to také jednoduché, ako sa zdá. Keby dali jeden-dva góly, mohli sa dostať do zápasu. Odviedli sme výbornú prácu," uviedol obranca Dallasu John Klingberg, autor troch asistencií. V bránke Nashvillu bol len do 14. minúty Pekka Rinne, po štvrtom inkasovanom góle ho vystriedal Juuse Saros. Séria sa vracia do Nashvillu, kde sa uskutoční piaty duel v noci na nedeľu.
      Colorado zvíťazilo pred vlastnými fanúšikmi v Denveri nad Calgary 3:2 po predĺžení a v sérii vedie už 3:1 na zápasy. Domáci prehrávali už 0:2, ale dokázali nepriaznivý stav otočiť. Víťazný gól Avalanche strelil v 11. minúte predĺženia Mikko Rantanen, fínsky krídelník predtým v čase 57:10 vyrovnal na 2:2. Colorado môže spečatiť svoj postup do konferenčného semifinále už v noci na sobotu, keď je o 4.00 SELČ na ľade Flames na programe piaty súboj série. "Plamene" sú ako víťaz Západnej konferencie na pokraji vypadnutia a môže ich postretnúť podobný osud ako Tampu Bay, ktorá ako favorit nestačila na Columbus. "Nestáva sa to často, ale v NHL to možné je. Rozdiely medzi tímami nie sú veľké," povedal Rantanen podľa tsn.ca.

1. kolo play off NHL
      štvrťfinále Východnej konferencie - 4. zápas:
      TORONTO MAPLE LEAFS - BOSTON BRUINS 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)
      Góly: 18. Hyman (Rielly, Tavares), 22. Matthews (Johnsson, Hainsey), 52. Matthews (Marner, Rielly), 54. Dermott (Gardiner, Brown) - 4. McAvoy (Coyle, Grzelcyk), 7. Marchand (McAvoy, Heinen), 24. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 25. Pastrňák (Marchand), 46. CHÁRA, 60. Nordström (Krejčí). Brankári: Andersen - Rask, strely na bránku: 42:31, 19.638 divákov.
      /stav série: 2:2/

štvrťfinále Západnej konferencie - 4. zápasy:
      DALLAS STARS - NASHVILLE PREDATORS 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)
      Góly: 4. Hintz (Klingberg, Seguin), 5. Radulov (Lindell, Dowling), 9. Cogliano (Comeau, Lindell), 14. Zuccarello (Klingberg, Spezza), 31. Hintz (Klingberg) - 49. Josi (Johansen, Ellis). Brankári: Bishop - Rinne (14. Saros), strely na bránku: 29:35, 18.532 divákov.

COLORADO AVALANCHE - CALGARY FLAMES 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
      Góly: 49. Compher (Calvert, Nieto), 58. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 71. Rantanen (Söderberg, Landeskog) - 24. Lindholm (Giordano), 47. Ryan (Välimäki, Tkachuk). Brankári: Grubauer - Smith, strely na bránku: 52:37, 18.102 divákov.