Zdeno Chára by sa mal vrátiť na ľad okolo Vianoc
Zdeno Chára by sa mal vrátiť na ľad okolo Vianoc

Chára bude chýbať Bostonu minimálne mesiac

Slovenský obranca Zdeno Chára má poškodený vnútorný postranný väz v kolene a bude chýbať Bostonu Bruins v zámorskej NHL najmenej mesiac. Rozsah zranenia a dĺžku absencie potvrdil v sobotu na Twitteri jeho klub.
    
Chára sa zranil v stredajšom zápase NHL na ľade Colorada, v ktorom Boston prehral 3:6. V prvej tretine sa snažil pri mantineli atakovať domáceho centra Carla Söderberga, keď sa mu nešťastne podvrtlo ľavé koleno. So zranením odkrivkal na striedačku a napokon z hry odstúpil, v dueli odohral iba 5:24 min. Vedenie klubu ho hneď poslalo z tripu domov, v Bostone mal podstúpiť detailnejšie vyšetrenia. Bruins o ich výsledkoch neinformovali, zatiaľ iba uviedli, že 41-ročný zadák laboruje so zranením v dolnej časti tela, s ktorým bude absentovať bližšie neurčený čas.

Najvyšší muž NHL rozšíril už aj tak početnú maródku v zadných radoch Bruins, tým chýbajú aj obrancovia Charlie McAvoy (otras mozgu), Kevan Miller (zlomenina ruky), Brandon Carlo (zranenie v hornej polovici tela), John Moore (zranenie v dolnej časti tela) a Urho Vaakanainen (otras mozgu).

"Nikto nedokáže Zdena nahradiť v tom, čo robí. Od úvodu sezóny nás prenasledujú zranenia, musíme sa s tým nejako vyrovnať," povedal obranca "medveďov" Torey Krug.

Chára odohral v tejto sezóne 18 duelov so ziskom štyroch bodov (3+1), aj napriek svojmu veku hráva v priemere 21 a pol minúty na zápas.

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články