Dele Alli utrpel zranenie zadného stehenného svalu
Dele Alli utrpel zranenie zadného stehenného svalu

Alli rozšíril lazaret kohútov

Anglický futbalista Dele Alli rozšíril maródku Tottenhamu Hotspur. V nedeľňajšom stretnutí Premier League s Fulhamom (2:1) musel v závere zápasu striedať. Po Harrym Kaneovi je druhý kľúčový hráč trénera Mauricia Pochettina, ktorého zdravotné problémy vyradili z hry.
      "Po vyšetreniach potvrdzujeme, že Dele Alli utrpel zranenie zadného stehenného svalu. Podstúpi rehabilitáciu, naspäť v tréningovom procese ho očakávame začiatkom marca," priniesla utorňajšie stanovisko klubu agentúra AFP. "Urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som sa vrátil čo najskôr," odkázal Alli prostredníctvom twitteru.
      Tottenham je tretí v ligovej tabuľke s deväťbodovým mankom na prvý FC Liverpool. Situáciu mu však komplikuje úzky káder. Okrem Kanea a Alliho pre zranenie chýba Moussa Sissoko a reprezentant Kórejskej republiky Son Heung-min si plní reprezentačné povinnosti na Ázijskom pohári.
      Napriek absenciám je Pochettino optimista: "Zranili sa nám hráči v čase, keď máme veľmi nahustený program. To však otvára nové príležitosti. Svoju kvalitu môžu ukázať ďalší futbalisti a zaslúžiť si pozíciu v prvom tíme." Jeho tézu dokázal Georges-Kevin N'Koudou, ktorý nahradil Alliho v 86. minúte a pri ligovej premiére v tejto sezóne v nadstavenom čase prihral Harrymu Winksovi na víťazný gól. Tottenham vo štvrtok nastúpi v odvete semifinále Ligového pohára proti FC Chelsea, v domácom zápase triumfoval 1:0.

Text, foto: TASR/AP

Odporúčané články