Berovi umelá tráva nechýba

Publikované 06.06.2017 23:16
Image Berovi umelá tráva nechýba

Bero: "Vo Vilniuse nás nečaká nič ľahké. Budeme musieť siahnuť na dno svojich síl, aby sme dosiahli úspech".

ŽILINA - Slovenský futbalový reprezentant Matúš Bero bol jeden z poltucta hráčov, ktorý pre klubové povinnosti neabsolvoval minulotýždňový päťdňový kemp v Šamoríne (31. 5. - 4. 6.), ale avizovane prišiel až na utorňajší popoludňajší zraz do Žiliny pred blížiacim sa zápasom vo Vilniuse proti domácej Litve (10. 6. o 20.45 h SELČ) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska.

Dvadsaťjedenročný hráč Trabzonsporu sa najskôr pred novinármi v žilinskom hoteli Dubná Skala vyjadril k uplynulej sezóne v "krajine polmesiaca", kam prišiel vlani z AS Trenčín. V drese tureckého zamestnávateľa nastúpil v 23 ligových stretnutiach a dal v nich dva góly. "Rozdelil by som ju na dve časti. Tá prvá nebola podľa našich predstáv, aj keď herne to podľa mňa chvíľami vyzeralo lepšie ako v druhej časti tohto ročníka. V takýchto kluboch ako Trabzonspor sa však hrá na výsledky, preto druhá polovica už bola podľa plánu. Samozrejme, nie je to ideálne, keď sa nekvalifikujete do pohárovej Európy a neskončíte v tabuľke v najlepšej päťke, čo sme chceli. Bohužiaľ, obsadili sme napokon 6. miesto," vyjadril sa ilavský rodák a pokračoval v hodnotení: "Príde však nová sezóna a nové výzvy pred nami. V tomto ročníku 2016/2017 sme mali hlavný cieľ dať sa dokopy, pretože onedlho je 50. výročie založenia klubu a vtedy sa bude tlačiť na tie najvyššie priečky. Preto si myslím, že táto sezóna sa bude brať a hodnotiť pozitívne, pretože v druhom polroku sme ukázali veľký progres. Verím, že v tom budeme pokračovať a v ďalšom ročníku to bude ešte lepšie."

Futbalový univerzál Matúš Bero sa podľa očakávania dostal do záverečnej nominácie trénera slovenskej reprezentácie do 21 rokov Pavla Hapala na ME tejto vekovej kategórie do Poľska (16. - 30. júna). Ešte predtým si však plní povinnosti v A-tíme SR, v ktorom má zatiaľ na konte tri štarty. V piatok odcestuje s výpravou na kvalifikačný duel do Vilniusu. "Bolo by čudné, keby som povedal, že nemyslím na európsky šampionát do 21 rokov, pretože je to obrovský turnaj. Vždy je však najdôležitejšie to, čo je najbližšie. A to je sobotňajší zápas v Litve," zdôraznil Bero.

Vlani 11. novembra futbalisti Slovenska rozdrvili v trnavskej City Arene súpera z Litvy 4:0. "Myslím si, že to bude obdobný duel, ako sme s nimi odohrali na jeseň. Vtedy v Trnave sa nám však podarilo streliť rýchle góly a potom to bol pre nás ľahší zápas. Teraz vo Vilniuse nás nečaká nič jednoduché. Budeme musieť siahnuť na dno svojich síl, aby sme dosiahli úspech."

Hrá sa navyše na umelej tráve, ktorú však Bero pozná ešte z účinkovania v AS Trenčín. "Ja asi ani veľmi nie, predsa len, už rok pôsobím v zahraničí. Musím povedať, že tá umelá tráva mi až tak nechýba," vyjadril sa s úsmevom Matúš Bero a na túto tému dodal: "Keď ste rok niekde inde a hrávate na normálnom povrchu, tak znova skočiť naspäť bude iné. Na druhej strane je to rovné, lopta na ´umeline´ skáče skoro tak isto ako na živej tráve. Jediné, v čom bude rozdiel je, že vám lopta neodskočí hocikedy, ale pôjde stále rovno po tej zemi."

Zdroj: SITA Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.