Chára

Chára zástupcom kapitána

Publikované 07.09.2016 16:01
Image Chára zástupcom kapitána

Tím Európy pre nadchádzajúci Svetový pohár v hokeji (17. 9. - 1. 10.) už pozná svojho kapitána aj jeho zástupcov.

TORONTO/NEW YORK - Tím Európy pre nadchádzajúci Svetový pohár v hokeji (17. 9. - 1. 10.) už pozná svojho kapitána aj jeho zástupcov. Kapitánske céčko bude nosiť na drese Slovinec Anže Koptar, jeho asistentmi budú Slovák Zdeno Chára a Švajčiar Mark Streit. Zatiaľ čo v prípade kapitána dostal prednosť útočník v najlepšom hokejovom veku (29), jeho zástupcami budú skúsení obrancovia, ktorí majú 39, resp. 38 rokov. Užšie vedenie tímu zloženého z hráčov 8 krajín na ľade budú dotvárať dánsky útočník Frans Nielsen a nemecký obranca Dennis Seidenberg.

"Budem nosiť céčko, čo je pre mňa veľká pocta. Ale spolieham sa aj na širšiu skupinu lídrov v našom tíme. Budeme si navzájom pomáhať," povedal Anže Kopitar na webe NHL. "Anže má symbolizovať rôznorodosť tohto európskeho tímu. Nechceli sme silného kapitána v pravom slova zmysle, skôr zástupcu 200 miliónov Európanov, pre ktorých nie je hokej ich hlavným športom. Kopitar je vo výbere jediný hráč zo Slovinska a musel si toho veľa preskákať, kým sa dostal na súčasnú úroveň," povedal tréner európskeho tímu Ralph Krueger na adresu menovania útočníka Los Angeles Kings. Kopitar sa len nedávno v júni stal kapitánom vo svojom kalifornskom tíme, s ktorým vybojoval už dve víťazstvá v Stanleyho pohári (2012 a 2014). V NHL má dosiaľ na konte 243 gólov a dovedna 684 bodov v 764 zápasoch. Je známy výborným čítaním hry a skvelou prihrávkou. 

Svetový pohár 2016 bude elitným turnajom hokejových reprezentácií šiestich krajín a výberov dvoch kontinentov - Európy a mladíkov zo Severnej Ameriky. Dvojtýždňový turnaj za účasti približne 170 hráčov z NHL sa bude hrať v Air Canada Centre v Toronte pred začiatkom Národnej hokejovej ligy. V tíme Európy je zastúpených 8 krajín vrátane Slovenska. Predstaviť by sa v ňom mali aj brankár Jaroslav Halák (New York Islanders), obranca Andrej Sekera (Edmonton) ďalší bek Zdeno Chára (Boston) a útočníci Marián Gáborík (Los Angeles), Tomáš Tatar (Detroit) a Marián Hossa (Chicago). Európania budú v základnej A-skupine čeliť domácim Kanaďanom, Američanom a Čechom. B-skupinu tvoria Švédi, Fíni, Rusi a výber Severnej Ameriky do 23 rokov. Generálnym manažérom európskeho výberu je Miroslav Šatan, prezidentom Franz Reindl. 

Zdroj: SITA Foto: TASR

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.