Cyklista počas Tour toho zje toľko ako jedna rodina

Publikované 17.07.2017 08:53
Image Cyklista počas Tour toho zje toľko ako jedna rodina

BRATISLAVA (jnk) – Cyklisti sú tenučkí a šľachovití športovci. Rozhodne neoplývajú svalovou hmotou či dokonca tukovými zásobami. No napriek tomu počas jednej etapy spotrebujú toľko energie, ktorá by inak možno stačila pre celú trojčlennú rodinu.

Každý deň na Tour je neuveriteľne náročný. Cyklisti podstupujú obrovskú fyzickú záťaž, často šliapu do pedálov aj viac ako päť hodín. S tým zákonite súvisí aj obrovský výdaj energie, ktorý musia dôsledne dopĺňať. Priemerne ide o 5000 kilokalórií, pri najnáročnejších horských etapách to dokonca môže stúpnuť až na 8000 kcal. Pre porovnanie, dospelý muž pri fyzicky stredne náročnom zamestnaní spotrebuje približne 2500 kcal.

Cyklisti teda potrebujú skonzumovať obrovské množstvo potravín, aby mali v etape dostatok síl. Počas pretekov toho tenučký cyklista zje niekedy dokonca viac ako profesionálny kulturista v objemovej príprave.

Deň sa začína spoločnými raňajkami, ktoré musia byť energeticky bohaté, ale zároveň pomerne rýchlo stráviteľné. Jazdci do tela dostávajú obrovské množstvo sacharidov, a to v podobe ovsených vločiek, pečiva či ovocia. Každý si zo spoločného stola môže vybrať to, na čo má chuť. Na štart sa musia postaviť dostatočne najedení, no nie s plným bruchom.

A čo tvorí výživu cyklistov počas samotných etáp? Sú to najmä rôzne energetické gély a tyčinky. Tie sa konzumujú neustále, no predovšetkým v druhej polovici etapy. V jej úvode, keď je tempo ešte voľnejšie, majú pretekári čas aj na občerstvenie, ktoré si vyžaduje dlhšiu konzumáciu. Letia žemle so syrom a šunkou, ovocie či ryžové koláčiky. Cyklisti svoje balíčky dostávajú priamo zo sprievodných vozidiel alebo od ľudí z tímu stojacich na kraji cesty v podobe takzvaných musette, čo sú malé taštičky s ramienkom. Nesmierne dôležitá je aj neustála hydratácia, či už čistou vodou alebo energetickými nápojmi a kolou, ktorými si taktiež dodajú nejaké tie kalórie. Počas jednej etapy vypije cyklista aj viac ako osem litrov tekutín. Len deväť jazdcov tímu Sky napríklad počas Tour spotrebuje viac ako tisíc energetických gélov a päťsto tyčiniek. Ak by cyklisti počas etáp nejedli, kruto by na to doplatili. A to pokojne aj na druhý deň.

Tímy využívajú na Tour vlastných kuchárov, ktorí majú najviac práce s prípravou večere. Bežnou súčasťou sú ryby, kuracie mäso, ryža, syry, ale hlavne rôzne druhy cestovín. Práve večera tvorí najväčší energetický príjem dňa. Kuchári sa snažia stravu obmieňať, aby cyklistom stále chutilo a nemali na tanieri vždy to isté. Skúšajú rôzne druhy omáčok a zeleniny. Niekedy sú to dokonca kreácie ako z luxusnej reštaurácie, napríklad dusené jahňacie s baklažánom a hľuzovkami. 

No a keď niektorý jazdec z tímu vyhrá etapu, môžu si všetci dopriať aj pár glgov šampanského.

Text: SITA   Foto: SITA/AP

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.