Do Švédska odcestuje výber bez Rančíka

Publikované 18.08.2017 11:50
Image Do Švédska odcestuje výber bez Rančíka

Kapitán SR Stanislav Baldovský: "Chceme v záverečnom stretnutí ukázať bojovnosť. Nič iné nám neostáva."

BRATISLAVA - Na slovenských basketbalistov čaká posledný zápas európskej predkvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Číne 2019. V sobotu vo švédskej Uppsale nastúpia od 16.00 h proti domácemu výberu, ktorý už má istotu postupu do priamej kvalifikácie. Tréner Ivan Rudež má k dispozícii len 11 hráčov. Podľa informácii manažéra tímu Petra Semana, ktoré poskytol agentúre SITA, sa vo Švédsku nepredstaví jeden z najproduktívnejších slovenských hráčov v predkvalifikácii, skúsený Radoslav Rančík. Dôvodom je teplota.

Slováci stratili nádej na postup do riadnej kvalifikácie v stredu, keď v bratislavskej Hant aréne podľahli mužstvu Bosny a Hercegoviny 74:92. Napriek tomu chcú v poslednom zápase so Švédmi uspieť. Nad súperom zo severu Európy vyhrali v domácom dueli v Bratislave 68:59 a je to zároveň jediné družstvo, ktoré v predkvalifikácii dokázali zdolať. "Chceme v záverečnom stretnutí ukázať bojovnosť. Nič iné nám neostáva. Zdolali sme ich doma, budeme chcieť uspieť aj u nich," povedal kapitán SR Stanislav Baldovský.

O tom, že chcú slovenskí basketbalisti v poslednom zápase ešte niečo ukázať, hovoria aj slová trénera Ivana Rudeža: "Spoločne s tímom sa sústredíme na to, aby sme našim mladým rozohrávačom ukázali na videu chyby zo stretnutia proti Bosne. Chcem dobrým tréningom nabudiť Bachana, ktorý sa v stredu prezentoval smelým výkonom. Takisto chcem dostať naspäť do rytmu Michala Baťku a Petra Sedmáka, ktorého naposledy odstavili z hry niektoré prísne kritériá Medzinárodnej basketbalovej federácie."

Nominácia basketbalistov SR na zápas so Švédskom v rámci A-skupiny európskej predkvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Číne 2019:
Mário Ihring (Orlandina Basket/Tal.), Šimon Krajčovič, Martin Bachan (obaja BK Levickí Patrioti), Dalibor Hlivák (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Stanislav Baldovský, Peter Sedmák (obaja KB Košice), Jaroslav Musil (BC Prievidza), Andre Jones, Milan Žiak (obaja bez klubovej príslušnosti), Michael Fusek (Spirou Charleroi/Belg.), Michal Baťka (BK Inter Bratislava)

Tabuľka A-skupiny:
1. Švédsko 5 3 2 390:365 8
2. Bosna a Hercegovina 5 3 2 419:399 8
3. Arménsko 5 3 2 404:399 8
4. Slovensko 5 1 4 352:402 6

Zostávajúci program Slovákov v A-skupine európskej predkvalifikácie o postup na MS basketbalistov v Číne 2019:
19. augusta 2017: Švédsko - Slovensko (Uppsala, 16.00 h)

Zdroj: SITA Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.