Slovenská reprezentácia
Kvalifikácia
hádzaná
ms

Hádzanárky v kvalifikácii MS aj s Ukrajinou, Holeša spokojný

Publikované 19.06.2018 16:18
Image Hádzanárky v kvalifikácii MS aj s Ukrajinou, Holeša spokojný

Slovenské hádzanárky sa v prvej fáze kvalifikácie MS 2019 stretnú v 1. skupine s Kosovom, Ukrajinou a Izraelom. Rozhodol o tom utorňajší žreb na kongrese Európskej hádzanárskej federácie v škótskom Glasgowe.
      Slovenky pri žrebe figurovali v prvom výkonnostnom koši. Zo štyroch štvorčlenných skupín postúpia do druhej fázy (baráže o MS) víťazi a najlepší tím z druhých miest. Baráž sa bude hrať v júni budúceho roka. 
      "Sme veľmi spokojní. Sú tam dve oveľa náročnejšie skupiny," reagoval na výsledok žrebu prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša. "Skupinu asi odohráme turnajovým spôsobom na jednom mieste, s dvoma účastníkmi sme o tom už predbežne hovorili. Budeme sa ale musieť dohodnúť na dejisku turnaja. O postup sa asi pobijeme s Ukrajinou, s ktorou sme prehrali v novembri 2016 v Šali v prvej fáze kvalifikácie na MS 2017. Nemôžeme ale podceniť ani Kosovo a Izrael." 
      Naposledy naše hádzanárky štartovali na MS ešte v roku 1995 v Rakúsku a Maďarsku, kde obsadili 12. miesto. Na vrcholnom podujatí sa naposledy predstavili na ME 2014 v Chorvátsku a Maďarsku.
      Svetový šampionát sa v roku 2019 uskutoční na prelome novembra a decembra v Japonsku. Z Európy sa na ňom predstaví 13 tímov, istú účasť už má Francúzsko ako obhajca titulu.

      Žreb I. fázy kvalifikácie MS 2019 žien:
      1. skupina: SLOVENSKO, Kosovo, Ukrajina, Izrael
      2. skupina: Švajčiarsko, Faerské ostrovy, Litva, Fínsko
      3. skupina: Bielorusko, Taliansko, Portugalsko, Grécko
      4. skupina: Turecko, Macedónsko, Island, Azerbajdžan

Text, foto: TASR

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.