Halákov príchod naštartoval ostrovanov k neuveriteľnému obratu, Sekera nedohral

Publikované 10.02.2018 07:35
Image Halákov príchod naštartoval ostrovanov k neuveriteľnému obratu, Sekera nedohral

NEW YORK - Slovenský gólman Jaroslav Halák prispel k obratu hokejistov New York Islanders v zápase proti Detroitu Red Wings. V bránke ostrovanov vystriedal v 50. minúte nemeckého kolegu Thomasa Greissa za nepriaznivého stavu 2:5. Domácim sa následne podarilo v rozpätí 3:37 min streliť štyri presilovkové góly. Detroit 29 sekúnd pred koncom ešte vyrovnal na 6:6, ale divoký zápas rozhodol v 4. minúte predĺženia útočník Islanders Brock Nelson, ktorý zaznamenal hetrik. Pri tomto góle si piatu asistenciu duelu pripísal iba 20-ročný Kanaďan Mathew Barzal. Tomáš Tatar sa v drese červených krídel bodovo nepresadil.

Hokejisti Islanders strelili štyri góly počas jedinej presilovky vôbec prvýkrát v histórii. "Bol to zápas ako na horskej dráhe s veľkým množstvom emócií," okomentoval podľa nhl.com útočník víťazného tímu Mathew Barzal. "Nemôžeme sa nechať vylúčiť v takejto fáze zápasu. Bolo to úplne zbytočné oplácanie," soptil kouč Detroitu Jeff Blashill. "Ľutujem to, ale nemyslím si, že by to bol faul na 5-minútový trest," kajal sa Bertuzzi.

Andrej Sekera po zásahu pukom do tváre nedohral neúspešné stretnutie Edmontonu Oilers s Anaheimom Ducks (2:3). Slovenský bek stihol absolvovať iba 3:30 min a do štatistík si pripísal mínusový bod - pri úvodnom góle zrazil strelu Hampusa Lindholma za chrbát svojho brankára Cama Talbota. Kanadský gólman kryl 31 z 34 pokusov súpera, jeho náprotivok John Gibson zneškodnil 30 z 32 striel hráčov Oilers.

Marko Daňo a jeho tím Winnipeg Jets podľahli pred vlastnými priaznivcami St Louis Blues 2:5. Daňo bol na ľade necelých 6 minút a prezentoval sa jedným "bodyčekom". Jets neuspeli po dvoch víťazných dueloch a prišli o osemzápasovú bodovú sériu. Do zostavy Winnipegu sa po zranení a 16-zápasovej absencii vrátil hviezdny útočník Mark Scheifele a odohral 23:32 min, nebodoval. Dva góly v drese víťazného tímu strelil Vladimir Tarasenko. "Vo štvrtok pri triumfe v Colorade i teraz sme podali veľmi dobrý výkon. V aréne Winnipegu sa hrá veľmi ťažko a sme veľmi radi, že sme zvíťazili," uviedol 26-ročný ruský krídelník.

Marián Gáborík za Los Angeles Kings a Marek Hrivík za Calgary Flames nehrali.

Sumáre NHL - piatok:

New York Islanders - Detroit 7:6 po predĺžení (0:3, 1:0, 5:3 - 1:0)
Góly: 30. Eberle (Barzal), 44. B. Nelson (Hickey, Pelech), 55. B. Nelson (Barzal), 56. A. Lee (Josh Bailey), 57. Leddy (Tavares, Leddy), 59. Josh Bailey (Tavares), 64. B. Nelson (Barzal) - 3. Mantha (Zetterberg, Kronwall), 6. Frk (Tyler Bertuzzi), 15. Zetterberg (Nyquist, Green), 48. Helm (Abdelkader, Nielsen), 50. Kronwall (Zetterberg, Nyquist), 60. Zetterberg (D. Larkin)
Jaroslav Halák (NY Islanders) chytal od 50. min, absolvoval 13:21 min a zneškodnil 6 zo 7 striel hostí (85,70% úspešnosť zákrokov)
Tomáš Tatar (Detroit) 16:09 min

New York Rangers - Calgary 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Góly: 8. K. Hayes (DeAngelo, Desharnais), 32. Grabner (J. T. Miller, K. Hayes), 47. Rick Nash (Holden, Zuccarello), 53. Zibanejad (J. T. Miller, Skjei) - 19. Kulak (Ferland, J. Gaudreau), 33. Lazar (Lomberg, Stajan), 39. M. Tkachuk (D. Hamilton, Brodie)

Washington - Columbus 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Góly: 6. Carlson (Kuzněcov, J. Vrána), 20. Kuznecov (Eller, Niskanen), 25. Beagle (Smith-Pelly, Stephenson), 27. Eller (Oshie) - 7. Dubois, 21. Panarin (S. Jones)

Florida - Los Angeles 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 12. Ekblad (Malgin, Matheson) - 24. N. Shore (Forbort, Andreoff), 37. Brodzinski (Forbort), 41. Kopitar (Iafallo, Forbort)

Carolina - Vancouver 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 1. Pesce (J. Staal, Aho), 15. Di Giuseppe (E. Lindholm, Hanifin), 20. Aho (Slavin, Pesce), 48. J. Williams (Skinner) - 24. Del Zotto (Biega, Bärtschi)

Winnipeg - St. Louis 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Góly: 38. Connor (Roslovic), 52. Laine (Connor, Wheeler) - 25. Tarasenko (B. Schenn), 31. Berglund (Bortuzzo, Schwartz), 32. A. Steen (Pietrangelo), 53. Tarasenko (Bouwmeester), 60. Schwartz
Marko Daňo (Winnipeg) 5:59 min, 1 "hit"

Dallas - Pittsburgh 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 18. Seguin (Jamie Benn, Heatherington), 43. J. Klingberg (A. Radulov, Jamie Benn), 47. Hamhuis (Pateryn, Jamie Benn), rozhod. sam. nájazd: Seguin - 10. Sheahan (Aston-Reese, Cole), 11. Hagelin, 59. J. Schultz (Malkin, Letang)

Anaheim - Edmonton 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 3. Lindholm, 36. Perry (Getzlaf), 44. Kesler (H. Lindholm, Cogliano) - 37. Slepyšev, 55. Russell (McDavid, Maroon)
Andrej Sekera (Edmonton) 3:30 min, -1