Kucka definitívne mení klubové farby

Publikované 07.07.2017 20:12
Image Kucka definitívne mení klubové farby

V novom pôsobisku sa Juraj Kucka stretne s dvojicou krajanov - Jánom Ďuricom a Matúšom Berom.

ISTANBUL - Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka prestúpil z talianskeho AC Miláno do tureckého prvoligového klubu Trabzonspor. S novým zamestnávateľom podpísal skúsený záložník kontrakt na tri roky - do leta 2020. Informuje o tom turecký tím prostredníctvom svojho oficiálneho twitterového konta. Prestupovú čiastku nezverejnili, taliansky Corriere dello Sport spomína sumu 6 miliónov eur.

Tridsaťročný slovenský stredopoliar (nar. 26. februára 1987) priletel do Istanbulu zo štvrtka na piatok, následne úspešne absolvoval lekárske testy. V novom pôsobisku sa stretne aj s dvojicou krajanov a zároveň spoluhráčov z reprezentácie SR - Jánom Ďuricom a Matúšom Berom.

V AC Miláno pôsobil Juraj Kucka od roku 2015, keď prestúpil z FC Janov za tri milióny eur. V sezóne 2016/2017 odohral v zostave trénera Vincenza Montellu 30 stretnutí, strelil tri góly. V najcennejšom drese si dosiaľ pripísal 55 štartov a strelil 6 gólov, zúčastnil sa na MS 2010 v JAR aj na ME 2016 vo Francúzsku. Na klubovej úrovni hral v minulosti v Sparte Praha, MFK Ružomberok aj v Podbrezovej.

Kucka v noci zo štvrtka na piatok priletel do Istanbulu súkromným klubovým lietadlom Trabzonsporu, na trupe ktorého nechýbal ani nápis KUCKA. Na sociálnej sieti sa objavilo aj krátke video zachytávajúce hráčove slová v turečtine počas letu: "En büyük Trabzonspor" (v preklade "najväčší Trabzonspor"). Vedenie tureckého mužstva na klubovom facebooku už s predstihom informovalo svojich priaznivcov, že slovenský futbalista priletí pred treťou hodinou nočnou miestneho času. Na letisku sa mu dostalo vrelého prijatia od davu fanúšikov Trabzonsporu. V piatok cez deň absolvoval lekársku prehliadku v miestnej nemocnici. Podľa oficiálneho webu Trabzonsporu Kucka podstúpil vyšetrenia na rôznych oddeleniach vrátane kardiológie, všeobecnej chirurgie či internej medicíny. V rámci prehliadky mu odobrali aj vzorky krvi a skontrolovali respiračné funkcie.

Už v druhej polovici júna sa mali konať rokovania medzi predstaviteľmi tureckého klubu a doterajším Kuckovým zamestnávateľom AC Miláno. Debaty vtedy mali zamrznúť na výške odstupného - Trabzonspor bol údajne ochotný zaplatiť za jeho služby 4 milióny eur, vedeniu "rossoneri" sa však táto čiastka málila.

Ako je známe, v piatok zmenil klubové farby aj ďalší slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar, ten naopak smeruje do Milána - posilní Inter. Dvadsaťdvaročný defenzívny univerzál prestúpil zo Sampdorie Janov za 23 miliónov eur a s "nerazzurri" podpísal kontrakt na päť rokov.

Zdroj: SITA Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.