Novinka v hokejovej lige: predĺženie 3 proti 3

Publikované 07.09.2016 13:15
Image Novinka v hokejovej lige: predĺženie 3 proti 3

BRATISLAVA - Najvyššia slovenská súťaž Tipsport liga (TL), ktorá v piatok 9. septembra odštartuje novú hokejovú klubovú sezónu, sa bude niesť v znamení niekoľkých noviniek. V porovnaní s uplynulým ročníkom sa v nej predstavia dva nové tímy: HC Nové Zámky a MHK 32 Liptovský Mikuláš, ktorý sa medzi elitu vracia po šiestich rokoch. "Očakávame nováčikovské nadšenie a energiu v týchto regiónoch. Absolútnu premiéru majú Nové Zámky, kde cítime, že sa na najvyššiu súťaž všetci tešia," skonštatoval na stredajšej tlačovej besede šéf Tipsport ligy Richard Lintner.

V TL 2016/2017 sa predstaví 10 klubov, obhajcom titulu je HK Nitra. Do play-off postúpi osem mužstiev, o zotrvanie, resp. postup z I. ligy, sa tak ako v minulom ročníku bude bojovať v play-out. "Vlani sme išli do ligy v situácii, keď sme mali prakticky tri kluby v nie veľmi dobrej východiskovej pozícii v rámci ekonomickej stability. Dnes môžeme veľmi smelo deklarovať, že pozícia klubov je teraz výrazne lepšia, dá sa povedať absolútne stabilizovaná. O celý jeden mesiac sme posunuli povinnosť platenia všetkých záväzkov voči hráčom, trénerom, klubom navzájom a zväzu. Všetky nejasnosti, ktoré sa udiali počas leta, sa vyriešia oveľa praktickejšie a rýchlejšie. Budeme mať omnoho viac času reagovať na nové situácie. Kluby budú mať vyriešené všetky veci oveľa skôr ako v minulosti," poznamenal Lintner.

V 54-kolovej základnej časti súťaži sa uplatní tak ako v NHL či vo Švédsku populárny formát predĺženia troch proti trom. "Diváci sa majú na čo tešiť. Je to veľké oživenie zápasu, pokiaľ sa v riadnom hracom čase skončí nerozhodne," poznamenal Lintner. Od zápasu číslo päť v play-off nebudú trestné strieľania, ale 20-minútové predĺženia až do zlatého gólu.

Hracie dni budú piatky a nedele (vtedy aj s televíznym prenosom RTVS, pozn.). Šesť kôl bude tzv. bonusových - 14. septembra venované školákom, 16. novembra venované študentom aj Európskej univerzitnej hokejovej lige, 6. decembra mikulášske, 26. decembra štefanské, 14. februára valentínske a 8. marca na MDŽ venované ženskému hokeju. "Ku každému bonusovému kolu sme utvorili tému, originálny puk, súťaž na sociálnych sieťach. Bude sa hrať o veľmi zaujímavé ceny. Chceme fanúšikom priniesť formát 'fantasy hockey', ktorý je veľmi populárny v severských krajinách," prezradil Lintner.

Víkendový All-star bude 28. a 29. januára 2017 v Poprade a venovaný 80. výročiu vstupu prvého slovenského klubu HC Tatry Poprad do čsl. hokejovej ligy. Manažérmi budú Peter Bondra a Miroslav Šatan. Výťažok z akcie poputuje na letný mládežnícky kemp pre sto detí zo sociálne slabších rodín. Adeptov vyberú jednotlivé kluby Tipsport ligy, ktoré najlepšie poznajú sociálnu situáciu mládežníkov a ich rodín.

Fanúšikovia budú môcť podobne ako v uplynulom ročníku vyberať najkrajší gól Tipsport ligy a najužitočnejšieho hráča play-off v anketách Zlatá prilba a Zlatá korčuľa.

Program 1. kola základnej časti hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 - piatok 9. septembra:
HK Nitra - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica (17.00), HC Košice - HK Poprad (17.30), Dukla Trenčín - MHC Mountfield Martin (18.00), HKM Zvolen - HC Nové Zámky (18.00), MsHK Doxxbet Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš (18.00)

Text: SITA  Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.