Slovan prichádza o svoju jednotku. Mazanec sa vracia do zámoria

Publikované 01.12.2017 23:14
Image Slovan prichádza o svoju jednotku. Mazanec sa vracia do zámoria

BRATISLAVA (jnk) – Český brankár Marek Mazanec končí svoje pôsobenie v bratislavskom Slovane. Po 23 zápasoch s ním vedenie klubu po vzájomnej dohode rozviazalo kontrakt.

Do tímu účastníka KHL pritom prišiel Mazanec len krátko pred začiatkom sezóny, pričom po jeho angažovaní mal klub troch brankárov – aj Jakuba Štěpánka a Jaroslava Janusa. Situácia napokon vyústila k odchod Janusa do českej extraligy. Teraz sa lúči aj Mazanec.

„V posledných dňoch registroval HC SLOVAN záujem o Mazancove služby z viacerých mužstiev, vrátane zámorskej NHL, kde by mal český gólman aj zamieriť. Vedenie klubu sa tak po viacerých rozhovoroch s gólmanom i jeho agentom dohodlo na ukončení platného kontraktu,“ píše sa na klubovom webe. V minulej sezóne pôsobil Mazanec v organizácii Nashville Predators.

Slovan už hľadá za českého brankára náhradu. „Už v najbližších hodinách by mal k Jakubovi Štěpánkovi pribudnúť druhý gólman so skúsenosťami z KHL i ďalších európskych súťaži, ktorý odcestuje s mužstvom aj na nadchádzajúci trip,“ informuje web hcslovan.sk.

Foto: SITA

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.