Toews jednou z hviezd týždňa

Publikované 27.02.2017 19:37
Image Toews jednou z hviezd týždňa

Ocenenia pre krídelníkov Nashvillu, Calgary a centra Chicaga.

NEW YORK - Ľavý krídelník Filip Forsberg, center Jonathan Toews a ľavý krídelník Johnny Gaudreau tvoria menoslov troch hviezd uplynulého týždňa zámorskej hokejovej NHL. 

Prvou hviezdou sa stal 22-ročný švédsky útočník tímu Nashville Predators, ktorý bol lídrom v počte gólov i kanadských bodov za uplynulých 7 dní. Forsberg dosiahol 10 bodov za 8 gólov a 2 prihrávky, pričom zaznamenal dva hetriky za sebou (tretí a štvrtý v kariére v profilige) - proti Calgary (5:6 po predĺžení) a proti Coloradu (4:2). V druhom spomenutom stretnutí bol navyše aj autorom víťazného presného zásahu.

Dvadsaťosemročný Kanaďan Toews prispel k trom víťazstvám Chicaga Blackhawks dovedna 4 gólmi a 5 prihrávkami, pričom v každom dueli si pripísal na konto minimálne dva kanadské body. Pri výhre nad Minnesotou (5:3) si utvoril kariérne zápasové maximá v góloch (3) i bodoch (5).

Dvadsaťtriročný americký útočník Gaudreau sa v drese Calgary Flames prezentoval 8 kanadskými bodmi (2+6), čím sa výrazne podieľal na štyroch víťazstvách "plameňov".

Zdroj: SITA Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.