V zápase hviezd sa viac tešil Šatanov tím

Publikované 29.01.2017 18:36
Image V zápase hviezd sa viac tešil Šatanov tím

POPRAD - Zápas hviezd hokejovej Tipsport ligy sa v nedeľu v Poprade skončil víťazstvom Šatanovho tímu nad Bondrovým výberom 19:18 po samostatných nájazdoch. V zápase plnom zábavy a radosti z hokeja viedli domáci "Bondrovci" už 8:4 aj 15:11, ale "Šatanovci" zlepšeným záverom vyrovnali na 18:18. Preto museli o víťazovi rozhodnúť samostatné nájazdy, ten rozhodujúci premenil útočník Zvolena Radovan Puliš. Marek Slovák na opačnej strane už nerozvlnil sieť. Za najužitočnejšieho hráča zápasu vyhlásili Arneho Krotáka, ktorý získal najviac hlasov od fanúšikov. Popradský veterán sa v zápase blysol gólom a dvoma asistenciami. Najlepším strelcom sa stal obranca Daniel Brejčák zo Šatanovho tímu, autor troch gólov. 

Na zaplnenom popradskom zimáku sa hralo 3x 10 minút, ale v špeciálnom formáte tohto stretnutia góly pribúdali na obidve strany aj vďaka víťazstvám v súťažiach zručnosti. V prestávke medzi prvou a druhou tretinou sa uskutočnili prvé tri, v druhej prestávke potom zostávajúce tri.

Najrýchlejšou strelou sa blysol obranca Košíc Martin Dudáš, ktorý obhájil víťazstvo z vlaňajška, tentoraz však poslal na bránku ešte väčšiu delovku ako pred rokom s rýchlosťou 167,97 km/h. "Som rád, že som obhájil víťazstvo z minulého roka. Veril som, že prekonám svoj vlaňajší výsledok v rýchlosti strely a podarilo sa mi to," uviedol Martin Dudáš pre RTVS. V nájazdoch v rámci zručností sa zaskvel najmä Marek Hovorka zo Žiliny, ktorý ako jediný premenil oba svoje pokusy. Atraktívna rýchlostná štafeta sa skončila triumfom tria z Bondrovho tímu v zložení Marek Slovák, Zagrapan, Novotný.

V streľbe na 5 malých bránok z rôznych uhlov sa blysol veterán Jozef Stümpel, ktorý trafil štyri z piatich a dosiahol bod pre Šatanov tím. V špeciálnej streľbe na bránkové terče z medzikružia upútal obranca Nitry Jameson Milam, ktorý prvé 4 strely všetky premenil na góly a nepotreboval viac pukov. V súčte troch strelcov spotreboval menej pukov Šatanov tím a získal ďalší bod.

Kapitán zdolaného tímu Peter Bondra po stretnutí povedal: "Zhodnotím to dvoma slovami - sviatok hokeja! Ten duel mal šmrnc, hralo sa v superatmosfére, mal som zážitok. V tom zápase bolo všetko, čo k takému zápasu patrí. ´Šarkan´ to veľmi prežíval, snažil sa odviesť pre svoj tím čo najviac. Samozrejme, aj ja, ale stávka medzi nami nebola. Teším sa, že ma Richard Lintner zavolal. Odchádzam z tohto zápasu s dobrým pocitom." 

Kapitán víťazného tímu Ladislav Nagy skonštatoval: "My sme strašne radi, že sme vyhrali, lebo už to s nami vyzeralo veľmi zle. Porazili sme Peťa Bondru a už ho tu ani nevidím, asi sa utiekol skryť domov. Sme radi, že prišiel plný štadión a chcem poďakovať všetkým ľuďom, čo dnes prišli na hokej. Snáď sa zabavili, aj keď sme to nehrali na sto percent, boli tam aj nejaké pekné akcie. V minulom roku som na zápase hviezd nebol, ale teraz to bolo vraj omnoho lepšie. Rišo Lintner sa zrejme poučil a všetko bolo aj pre nás hráčov zabezpečené, takisto pre rodiny, manželky aj deti. Všetci sme si ten víkend užili, bolo to príjemné spestrenie sezóny."

Hlavný organizátor, šéf Tipsport ligy, Richard Lintner, hodnotiaco uviedol: "Ja by som sa mal asi opýtať fanúšikov, či sa im páčila naša akcia. Ale z môjho pohľadu musím vyzdvihnúť najmä obrovský záujem ľudí a takisto absolútne profesionálny prístup od hráčov, trénerov a manažérov jednotlivých tímov. Ja nemôžem povedať, že by som neočakával stopercentný prístup, ale keď si pozriete a porovnáte All-Star víkend KHL, čo je jediný zápas hviezd v Európe, inak okrem našej prvej Budiš ligy a druhej ligy sa All-Star zápas nikde nehrá, tak bol absolútny rozdiel v tom, ako profesionálne všetci poňali túto akciu. A to je to, na čo som najviac hrdý asi zo všetkého najviac. Minulý rok sme mali asi na to šesť týždňov, ale myslím si, že bol fajn. Na tomto sme si dali záležať takmer šesť mesiacov a veľmi zodpovedne sme sa chystali. Ak sme sa takýmto spôsobom zlepšili oproti minulému roku, tak buďte zvedaví, čo chystáme opäť o rok. Znova vymyslíme niečo nové." 

All Star Game Tipsport ligy 2016/2017: 

Tím Bondra - Tím Šatan 18:19 po nájazdoch (2:2 /4:1/, 2:1 /7:7/, 3:7 - 0:1)
Góly: 5. Marek Hovorka (Marcel Hossa), 8. R. Suchý (Kroták), 12. Milam (Zagrapan), 15. R. Suchý (Kroták, Zagrapan), 21. Zagrapan, 22. Marek Hovorka (Slovák), 27. Kroták (Novotný) - 4. D. Brejčák (Cardwell), 9. Puliš (Pataky, D. Brejčák), 17. Maione (Dudáš), 24. Puliš, 24. Pataky (trestné strieľanie), 25. L. Nagy (Maione), 26. Dudáš (Stümpel), 28. D. Brejčák (Puliš), 29. Dudáš (L. Nagy), 30. D. Brejčák (Stümpel)

Nájazdy: Hovorka - gól, Stümpel - gól, Milam - nedal, L. Nagy - nedal, Marek Slovák - gól, Puliš - gól, Stümpel - nedal, Hossa - nedal, Nagy - nedal, Hovorka - nedal, Puliš - gól, Marek Slovák - nedal
Zostavy:
Tím Bondra: Volden - R. Suchý, Novotný, Kroták, Zagrapan - Milam, Marek Slovák, Marek Hovorka, Marcel Hossa - Mezei, Sandgren, Klhůfek, Heizer - Krištof
Tím Šatan: Bacashihua - Maione, Dudáš, L. Nagy, Bicek - D. Brejčák, Cardwell, Stümpel, M. Sukeľ - Hickmott, Buc, Puliš, Pataky

Súťaže zručnosti:
Nájazdy: 3 body pre Tím Bondra (premenili - Marcel Hossa, 2x Marek Hovorka)
Rýchlostná štafeta: 1 bod pre Tím Bondra (Marek Slovák, Zagrapan, Novotný)
Tvrdosť strely: 1 bod pre Tím Šatan - Martin Dudáš - 167,97 km/h
Streľba na 5 malých bránok: 4 body pre Tím Šatan - Jozef Stümpel 4 góly
Najrýchlejší korčuliar: 1 bod pre Tím Šatan - Matúš Sukeľ 44,54 km/h
Streľba na 4 terče v bránke: 1 bod pre Tím Bondra - Jameson Milam 4 strely zo 4 

Text: SITA  Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.