VSS Košice skrachovali, najvyššiu súťaž tak hrať nebudú

Publikované 13.06.2017 15:26
Image VSS Košice skrachovali, najvyššiu súťaž tak hrať nebudú

KOŠICE - Klub VSS Košice skrachoval a zmizne zo slovenskej futbalovej mapy. Informuje o tom východoslovenský denník Korzár. Víťaz II. ligy v sezóne 2016/2017 nielenže sa neprihlásil do najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy, ale končí v ňom aj celý mládežnícky futbal. "Prezident klubu Blažej Podolák totiž neprihlásil ani jedno zo svojich mládežníckych celkov do súťaží, v ktorých pôsobili v uplynulej sezóne. A to napriek tomu, že podľa zmluvy s mestom na nich ročne dostával 300 000 eur," uvádza korzar.sme.sk s tým, že dôvodom má byť skutočnosť, že do futbalu už nechce dávať žiadne financie a sponzori sa do klubu pod jeho vedením v posledných rokoch vôbec nehrnuli.

Korzár ďalej informuje, že väčšina z približne 300 hráčov mládežníckych tímov VSS Košice by mal prebrať ďalší košický klub - Lokomotíva. Jej prezident Peter Daduľák vyjadril pripravenosť a ochotu pomôcť riešiť túto situáciu. "To, čo sa stalo, nás určite neteší. Boli by sme omnoho radšej, keby v Košiciach boli dve mužstvá a hrali by sa derby zápasy, na ktoré vždy chodilo najviac divákov. Sme ochotní rokovať, aby sme sa v rámci našich kapacitných možností mohli postarať o mládežníkov z VSS. V Lokomotíve máme momentálne 230 mládežníkov, o tom, koľkí by mohli ďalej pôsobiť v našom klube, rozhodnú tréneri. Čo sa týka financovania, od minulého roka máme žiadosť na magistráte, aby sme mohli dostať dotáciu na mládež. Doteraz sme však nedostali žiadnu odpoveď, no verím, že sa to zmení. Mládežnícky futbal financujem výlučne zo svojich zdrojov a rokujem s ďalšími sponzormi. Pre viac hráčov však budeme potrebovať aj viac peňazí," uviedol pre Korzár Peter Daduľák.

Nedávno sa v médiách objavili informácie, že predstavitelia VSS Košice rokovali v uplynulých dňoch aj o predaji klubu investorom blízkym ruskému futbalovému klubu Zenit Petrohrad. Podľa zdrojov Korzára si majitelia značku VSS vysoko cenili, kontrakt s Petrohradom mal mať údajne hodnotu až tri milióny eur. Ani z tohto mráčka však nezaprší. "Rokovania boli intenzívne, prebiehali ešte aj minulý týždeň, no skončili sa bez výsledku. Ruskí investori požadovali, aby klub mal prvoligovú licenciu a hral na štadióne v Košiciach. Nič z toho sa však nepodarilo splniť, a tak sú rokovanie momentálne prerušené. S najväčšou pravdepodobnosťou navždy. Ľúto mi je najmä mladých chlapcov, ale viem, že sa rokuje s viacerými menšími klubmi v Košiciach, aby čo najviac z nich pokračovalo vo svojej futbalovej kariére. Finančný príspevok z mesta by sa potom, pokiaľ mám dobré informácie, prerozdelil podľa toho, kde by hrali," uviedol pre Korzár dobre informovaný zdroj blízky týmto rokovaniam.

Ako je známe, VSS Košice je víťazom II. ligy v sezóne 2016/2017 s právom štartu v nastávajúcej sezóne najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018. Aby sa však o košických "žlto-modrých" mohlo relevantne hovoriť ako o novom účastníkovi elitnej slovenskej súťaže, musí klub splniť jednoznačne stanovené licenčné kritériá. "Ak však nesplní prísne podmienky na vstup do Fortuna ligy, právo postupu sa automaticky prenesie na druhý tím celkového poradia, ktorým je FC Nitra. Klub spod Zobora už v médiách naznačili záujem poskočiť o level vyššie," dopĺňa informácia Korzára.

Text: SITA  Foto: SITA

0 reakcií

Súvisiace články

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.