zuzulova

Zuzulovci chystajú lyžiarsku akadémiu

Publikované 08.04.2018 12:42
Image Zuzulovci chystajú lyžiarsku akadémiu

Jasná - Veronika Velez-Zuzulová prišla na sobotňajšiu tlačovú konferenciu v Jasnej žiariaca a tým pádom vyrovnaná. S tým, že toto by síce nemala byť jej posledná "tlačovka" života, ale zaiste je to bodka za štatútom (úspešná) lyžiarska reprezentantka. 
      Odteraz už bude len bývalá a s inou funkčnou pozíciou. Možno v akadémii lyžovania, ktorú chystajú spolu s otcom Timotejom Zuzulom: "Verím, že sa v tom nájdeme a najmä môžeme urobiť niečo užitočné, verím, že za podpory kompetentných sa nám to podarí. Predstavujem si to tak, že ocino by bol hlavný tréner a ja by som odovzdávala pretekárske skúsenosti. Tatino bol môj tréner a je najlepší. Podrobnosti nechceme predčasne rozvíjať. V každom prípade si myslím, že by bolo dobré, keby sme mohli pokračovať, bol to taký náš sen, keďže doteraz spolupráca výborne fungovala. Myslím, že by sme mohli pomôcť slovenskému lyžovaniu."
      Po zaujímavom odpichu mediálnej akcie došlo aj na malé a bezprostredné retro. Veroniku čakala ešte veľká súkromná párty na Bielej púti a za sebou mala už riadnu zaberačku. Už len kuriózny spôsobom prepravy na štarty jázd exhibičného paralelného slalomu riadne vyčerpával a proti najťažším "súperom" na záver  nastupovala s potom na čele. Hore ju po každom dueli popri trati vytiahol skúter na štýl vodného lyžovania. "Najviac som si do tela dala v súboji s mojím manželom. Bolo vopred jasné, že to bude v podstate jediná jazda naplno. Tie jazdy ináč išli jedna za druhou, ale bola som na to nachystaná a dopadlo to dobre. Vychutnala som si to aj s výbornou atmosférou," konštatovala Velez-Zuzulová.
      Ako už viackrát po oznámení konca súťažnej kariéry naznačila, že s lyžovaním sa nelúči: "Možno už nebudem lyžovať tak veľa a najmä odpadnú tie veci okolo pretekania. Ale lyžovanie zostáva veľkou súčasťou môjho života."
      S jej milovaným odvetvím súvisí aj projekt, ktorý by mal byť zaujímavý podobne ako jej obdivuhodná športová kariéra. A to už zanedlho, lebo Veronika prekvapila informáciou, že s akadémiou vo formáte kempov by chcela začať už teraz v máji. 

Text, foto: TASR

0 reakcií

0 reakcií

Pridať komentáre môžu len prihlásení užívatelia.